Основною метою діяльності психологічної служби є:

• вдосконалення системи організації діяльності служби практичної та соціальної роботи;
• поглиблення методичної бази, узагальнення та поширення досвіду роботи практичних психологів та соціальних педагогів;
• забезпечення своєчасного і систематичного вивчення психофізичного розвитку здобувачів освіти, мотивів їхньої поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, гендерних та інших індивідуальних особливостей;
• сприяти створенню умов для виконання освітніх і виховних завдань закладів освіти, соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психологічного здоровۥя, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу.
Страшні реалії повномасштабної війни вплинули на кожного з нас. Смерть близьких,руйнування рідної домівки, окупація українських територій, бомбардування та обстріли, — все це виснажує внутрішні ресурси людини, руйнує її психіку. Але якщо дорослі мають сформовані захисні механізми, то для дітей втрата відчуття безпеки, стабільності, впевненості у завтрашньому дні стала причиною сильного стресу, тривале перебування в якому може
призвести до важких наслідків. Саме тому першочерговим завданням батьків, освітянської спільноти на сьогоднішній день є надання невідкладної допомоги та психологічної підтримки дітям, що дозволить їм впоратися зі стресом від війни, а також попередить виникнення більш складних проблем.

Одним із головних завдань закладу освіти є психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу.

Основні завдання діяльності служби:

1. Повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу.
2. Організація, координація та методичне забезпечення діяльності працівників соціально-психологічної служби закладів освіти району.
3. Сприяння професійному зростанню практичних психологів, соціальних педагогів.
4. Вивчення та узагальнення провідного досвіду практичних психологів та соціальних педагогів.
5. Психологічний супровід роботи з обдарованими дітьми.
6. Спрямування організації виховної роботи на соціально-психологічну профілактику негативних явищ в учнівському середовищі, превентивну освіту, профілактику девіантної та ризикованої поведінки дітей.

Задачі:

1. Підвищення ефективності діяльності шкільних психологів і соціальних педагогів у закладах загальної середньої освіти.
2. Діагностика особистісного розвитку, ціннісних орієнтацій та соціального статусу учнів, виявлення творчих здібностей, вад і проблем соціального розвитку дитини.
3. Формування особистості випускника: Суспільно-громадського досвіду, національної самосвідомості; розвиток, стимуляція та реалізація творчого потенціалу.
4. Впровадження в практику методик з профілактики суїцидальної поведінки, стресів, комп’ютерної залежності; попередження насильства в школі та сім’ї, найгірших форм праці; розробка профілактичних та корекційних програм у роботі з дітьми-інвалідами.

Номер психологічної допомоги

  • лінія Національної психологічної асоціації0 800 100 102(з 10:00 до 20:00 щодня);
  • урядова лінія1547(цілодобово);
  • лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»0 800 210 160(цілодобово);
  • Київський міський центр психолого-психіатричної допомоги при станах душевної кризи044 456 17 02,044 456 17 25(цілодобово);
  • лінія емоційної підтримки МОМ0 800 211 444(з 10:00 до 20:00 щодня);
  • лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine7333(цілодобово);
  • лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Міністерстві у справах ветеранів0 800 33 20 29(цілодобово);
  • національна гаряча лінія із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна»0 800 500 335(з мобільного або стаціонарного) або116 123(з мобільного, цілодобово).
Діти, молодь, батьки та вчителі також можуть звертатися по допомогу до експертів проєкту психологічної підтримки«Поруч», корисну інформацію також розміщено на платформі«Спільно».

/Files/images/imageен.jpg

Сіденко Галина Вікторівна- практичний психолог

Розклад проведення в онлайн режимі годин психолога Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 102 Харківської міської ради Харківської області на І семестр 2022/2023 навчального року.

Кiлькiсть переглядiв: 727