Вступ до вищих навчальних закладів - остаточні умови

Вступ до вищих навчальних закладів - остаточні умови

/Files/images/универ.jpgДо початку вступної кампанії-2010 залишилося півроку, і в Міністерстві освіти і науки України нарешті визначилися, на яких умовах абітурієнти будуть вступати до вузів цього року

Глава відомства Іван Вакарчук підписавнаказ про зміни до умов прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів. Згідно з цим документом керівники вузів відтепер зможуть самі вирішувати, скільки бюджетних місць віддавати абітурієнтам з пільгових категорій.

Правда, є одна умова: тих, хто має право на позачерговий вступ, в будь-якому разі не повинно бути менше двадцяти п'яти відсотків від загальної кількості студентів державної форми навчання в кожному українському вузі.

За інформацією Міністерства освіти і науки України, якщо пільговиків, які претендують на вступ в той чи інший вуз, виявиться більше, ніж потрібно, то вони візьмуть участь у конкурсі атестатів, і чим вище опиниться середній бал, тим більше шансів вступити буде у абітурієнта.

Чиновники переконані, що прийняті ними заходи дозволять врятувати університети від "перенасичення" пільговиками, однак, на думку багатьох керівників вузів, обов'язкова чверть бюджетних місць для абітурієнтів, які мають право позачергового вступу, - надто вже велика розкіш.

Втім, у керівництва вузів є свої способи відсіювання "зайвих людей", і в тому числі обіцянки перевіряти кожну "пільгову" довідку в правоохоронних органах, а також можливе підвищення прохідного балу на окремі спеціальності - згідно з правилами прийому абітурієнтів на 2010 рік всі вузи без винятку мають на це право.


Є й гарні новини: до числа пільговиків хоч і не відразу, але все ж потрапили переможці всеукраїнських олімпіад і конкурсів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.

Директор Малої академії наук України впевнений, що в знаннях його підопічних сумніватися не доводиться, а тому права цих дітей відстоював до останнього.

Тим часом навколо зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), без якого поступити до ВНЗ України просто неможливо, розпалюються неабиякі пристрасті.

Так, один з кандидатів у президенти України привселюдно обіцяє замінити зовнішнім незалежним тестуванням шкільну підсумкову атестацію та вступні іспити до вищих навчальних закладів.

А другий має намір відмовитися від нього зовсім і надати можливість випускникам, що закінчили школу до 2009 року, вступати до вузів із шкільними атестатами.

При цьому нещодавно Верховна Рада України відхилила законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань впровадження зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти, встановлення відповідальності за порушення порядку проведення ЗНО та використання його результатів".

В Інтернеті і деяких друкованих виданнях тут же з'явилися помітні заголовки на кшталт "Парламент відмовився узаконити зовнішнє оцінювання", а стривожені абітурієнти та їх батьки кинулися телефонувати до центрів оцінювання якості освіти та з'ясовувати, що ж відбулося насправді.

Проте директор Сімферопольського регіонального центру оцінювання якості освіти Юрій Ільїн запевняє: не дивлячись на гучні заяви політиків, тестування відбудеться в будь-якому випадку.

Відхилений народними депутатами законопроект регламентував лише проблеми інформаційної безпеки проведення зовнішнього оцінювання та деякі інші аспекти цього процесу, і його ухвалення було хоча й бажаним, але не вирішальним для проведення зовнішнього оцінювання фактом.

Так що тестування в нинішньому році буде проводитися на підставі чинних рішень Кабміну і наказів Міністерства освіти і науки України, які пройшли державну реєстрацію і відповідають чинному законодавству.

А тому потрібно, по-перше, встигнути зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні до 31 березня, а по-друге, активно до нього готуватися, оскільки саме від результатів тестування буде залежати вступ на перший курс вищого навчального закладу в цьому році для всіх без винятку абітурієнтів.

Кiлькiсть переглядiв: 100